Mažų namų projektai. Privalumai, istorija, alternatyvos, statybos galimybės.

mazu namu projektai

Lietuvos rinkoje vis labiau populiarėjantis ekologiškas vartojimas paliečia ir statybų sektorių. Statomi namai vis mažėja, o lietuviai tapdami tikrais europiečiais vis labiau pamatuoja, kiek iš tiesų jiems reikia. Vis dažniau pasirenkami mažų namų projektai, mažesnės kvadratūros ir lengviau bei ekologiškiau pastatomi namai.
Ieškodami būsto sau žmonės įvertina ne tik išorinę apdailą, stogo tipą, kambarių skaičių, bet ir siekia kiekvieną kvadratinį metrą išnaudoti iki galo gerai, turėti tinkamai išdėstytas patalpas pasaulio šalių atžvilgiu. Vieni iš pagrindinių kriterijų tampa namo ekonomiškumas ir išlaikymas. Pasyvaus namo statyba tampa ne nauja mada, o būtinybe.
Įprastai pastatytas ir įrengtas vienas kvadratinis metras kainuoja 1600–3500 litų. Vėliau, naudojant namą, kiekvienas nereikalingas plotas generuoja papildomas išlaidas šildymui, reikalauja šeimininko priežiūros, tad iškyla klausimas, kiek realaus ploto iš ties reikia šių dienų žmogui, kokie jo poreikiai?
119780945_476x290Turbūt daugelis atsimins, kokio dydžio namai Lietuvoje kilo prieš 30 m. Kiekvienas namas turėjo rūsį su dideliu garažu, pirtimi ir baseinu, pokylių sale. Visame milžiniškame pirmame aukšte žmonės įrengdavo virtuvę ir valgomąjį, svetainę ir keletą kambarių be paskirties, antrame aukšte būdavo planuojami keli miegamieji ir sanitariniai mazgai. Viską vainikuodavo palėpė su bilijardo stalu ir prabangių baldų komplektais.
Bėgant metams namai mažėjo. Nuo 600 m2 plotas mažėjo iki 300-350 m2, dar vėliau iki 200-250 m2. Šiuo metu žmonės renkasi itin nedidelius kotedžus ar namus iki 80 m2, populiarėja mažų namų projektai.

mažų namų projektai
Kyla klausimas, kas telpa į 80 m2 namą ? Ar tokiame name galima normaliai gyventi su visa šeima ? Čia yra net keli sanitariniai mazgai, katilinė, tambūras, erdvus gyvenamasis kambarys su virtuve,du arba trys miegamieji kambariai. Dauguma namo kambarių turi didelius langus, svetainė yra vitrina į terasą. Visų šių patalpų užtenka gyventi šeimai.

Mažų namų projektai gali būti palyginti su 4 kambarių butais. Tik namas turi kur kas daugiau privalumų: čia turime nuosavą žemės plotą su sodu, daržu ar vieta vaikams žaisti, name nėra už sienos gyvenančių kaimynų, pasistatyti tokį namą yra netgi šiek tiek pigiau nei įsigyti tokio pat dydžio butą naujai pastatytame name. Naujos statybos nedidelio namuko kaina yra apie 160 tūkst. Lt neįvertinant sklypo sutvarkymo. Tuo tarpu toks pat naujos statybos butas gali kainuoti ir du kartus brangiau. Įrengti tokio dydžio namą kainuoja beveik tiek pat kiek ir butą naujai pastatytame name. Kaina priklauso nuo pasirenkamų apdailos medžiagų kainos.
Bene svarbiausias dalykas ruošiantis statyti kompaktišką namą – ypač daug dėmesio skirti namo planavimui. Ar tikrai visos patalpos yra optimaliai išdėstytos ten, kur jų reikia, ar tinkamai išnaudojamas visas plotas? Būtina sumodeliuoti visus baldus ir įrangą dar projektinėje stadijoje. Ypač svarbu, kaip namo vidus sujungtas su namo aplinka. Dideli ir tinkamoje vietoje įrengti langai ir vitrinos gali ne tik padidinti namo efektyvumą, tačiau ir suteikia vizualinės erdvės ir jaukumo. Mažų namų projektai tampa itin ekonomiški, kai architektūros dizainas yra paremtas paprastais ir lengvai atliekamais statybos darbais.

Mes manome, kad itin mažas plotas turi būti itin gerai suplanuotas, todėl registruokitės konsultacijai su architektu ČIA.

Taip pat skaitykite: Namų projektai iki 80 kv

Mažų namų projektai

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *